Important: our site uses cookies

We use the information registered by cookies and similar technologies for statistical and marketing purposes, and to adapt our services to the needs of our individuals users. Cookies may also be used by our advertising partners, research companies and providers of multimedia applications. Changes to a user's individual cookies settings can be made at any time by adjusting your brower's preferences.
The use of our website without making changes to cookies settings indicates a user's acceptance of this policy and they will be saved in the browser memory. For more information, see our Privacy Policy.

ICO 2017 Audition Results!
09.05.2017

Congratulations to all I, CULTURE Orchestra 2017 musicians!
Below you will find the official list of musicians qualified for this year’s edition of ICO.  The tutors selected primary orchestra members and very highly assessed musicians on the reserve list.
We would like to thank everyone who participated in the Auditions. See you soon!

 

I, CULTURE Orchestra 2015 members:

Musicians selected Reserve musicians selected
Violin
AKOBIDZE NINO (Gruzja)

BARANOWSKA ALICJA WACŁAWA (Polska)

BIDLER JUSTYNA ANNA (Polska)

BURA ANNA (Ukraina)

CHYSTIAKOVA DARIA (Ukraina)

DĄBROWSKA BOGUMIŁA (Polska)

DENGA ALEKSANDRA MARIA (Polska)

FRANCUZ AGATA MARIA (Polska)

GUJA ALEKSANDRA HELENA (Polska)

HAKOBYAN MERI (Armenia)

HARUTYUNYAN FELIKS (Armenia)

HIRSCH MONIKA DOROTA (Polska)

IBRAHIMOVA AYTAN (Azerbejdżan)

KMIOTEK ALEKSANDRA (Polska)

KORUNA OKSANA (Ukraina)

KOSSAKOWSKI DOMINIK TOMASZ (Polska)

KSIĄDZYNA MAGDALENA NATALIA (Polska)

LECH MAGDALENA ANNA (Polska)

MANUKYAN LINDA (Armenia)

MASELI BARBARA MAJA (Polska)

MŰLLER KOSMA MATEUSZ (Polska)

MYKYTEI OLHA (Ukraina)

OKOŃSKA ELŻBIETA KATARZYNA (Polska)

PAPOYAN GOHAR (Armenia)

RADOSZ PAULINA AGNIESZKA (Polska)

SAWCZUK MONIKA (Polska)

SZYMCZYK KATARZYNA EWA (Polska)

TRACZ HANNA JADWIGA (Polska)

YATSIUK ANDRII (Ukraina)

Violin
ABDULLAYEVA FIRANGIZ (Azerbejdżan)ALKHAZOVA ZARIFA (Azerbejdżan)

ARABYAN ANI (Armenia)

BRIL LILIA (Ukraina)

CIOSTEK KLAUDIA ANGELIKA (Polska)

GHAZARYAN LUIZA (Armenia)

GOLIAT KATARZYNA (Polska)

GRATYLA ROMAN (Ukraina)

GYULKHANJYAN GRIGOR (Armenia)

HOVHANNISYAN ANZHELA (Armenia)

KUŁAGA WERONIKA (Polska)

MACHAŁA AGNIESZKA ANNA MACHAŁA (Polska)

MARKOWICZ ALEKSANDRA AGNIESZKA (Polska)

MASTALERZ AGNIESZKA KATARZYNA (Polska)

MATUSIAK PAULINA DOROTA (Polska)

MKHITARYAN MONIKA (Armenia)

MOROZ OLEKSANDRA (Ukraina)

NICHYPARUK RAMAN (Białoruś)

PAWLICKA HANNA AGNIESZKA (Polska)

RUSU LIA (Mołdawia)

SALTANOVA MARIIA (Ukraina)

SAPOZHNIKOVA TETIANA (Ukraina)

SHALYHA BOHDAN (Ukraina)

TOTOVYTSKYI NAZAR (Ukraina)

VOROBEY OLEKSANDRA (Ukraina)

WASIK KRYSTYNA (Polska)

WITOWICZ DOMINIKA (Polska)

Viola
FALKOWSKA ELIZA (Polska)FĄFEREK MARTYNA (Polska)

HŁADYNIUK ALEKSANDRA MAŁGORZATA (Polska)

KARWAN TOMASZ (Polska)

KIRAKOSIAN SUREN (Gruzja)

KRAWCZYK MAGDALENA (Polska)

KRZAK MAKSYMILIAN (Polska)

KVITSINADZE KETEVAN (Gruzja)

MAJERSKA DOMINIKA (Polska)

ROGALA BARBARA TERESA (Polska)

SADOWSKI GRZEGORZ MAREK (Polska)

TARNOWSKA ANNA WERONIKA (Polska)

Viola
GIDLEWSKA NATALIA KAROLINA (Polska)KOCZOT ŁUCJA KRYSTYNA (Polska)

KOWALCZYK ZOFIA ALICJA (Polska)

KUŚNIERZ EWA MARIA (Polska)

MEACHISEVA MARINA (Mołdawia)

SRAPYAN DIANA (Armenia)

WOŹNIAK NATALIA (Polska)

ŻUCHOWICZ ROMAN JAN (Polska)

Cello
DZIENNIAK ZUZANNA KATARZYNA (Polska)GAJOWNIK JAKUB, BENIAMIN (Polska)

IBRAHIMOV MURAD (Azerbejdżan)

JANKOWSKA ALEKSANDRA DANUTA (Polska)

JAWORSKI WOJCIECH STANISŁAW (Polska)

YURCHAK VASYL (Ukraina)

RYŚ MARTA (Polska)

SKRODZKA WERONIKA (Polska)

SOMPOLIŃSKA JULIA STEFANIA (Polska)

SZCZECHOWICZ KAROLINA (Polska)

Cello
BLEJA MAŁGORZATA MARIA (Polska)GARNECKI ADAM STANISŁAW (Polska)

STRASZYNSKA JUSTYNA WANDA (Polska)

SZEWCZYK TOMASZ (Polska)

TOMNYTSKYI KOSTIANTYN (Ukraina)

 

Double Bass
HETMAN PIOTR (Polska)JĘDRZEJEWSKI PAWEŁ ANTONI (Polska)

KACPRZYK JĘDRZEJ (Polska)

KARWAN JACEK (Polska)

MAKARCZUK JOANNA MONIKA (Polska)

RYBSKI MARIUSZ ARTUR (Polska)

ŚWIERCZ KINGA (Polska)

WIELGÓRECKA KLAUDIA ANNA (Polska)

Double Bass
KOLOMENKO OKSANA (Ukraina)
Flute
GROMIŃSKA MARIA ANNA (Polska)JANOWSKA ALEKSANDRA MAŁGORZATA (Polska)

KARASZEWSKA NATALIA WERONIKA (Polska)

SIERANT TOMASZ (Polska)

Flute
FRĄTCZAK MONIKA (Polska)KOSTINA MARIIA (Ukraina)

ORLIKOWSKA ADA MARIA (Polska)

Oboe
DIDENKO SERHII (Ukraina)FLISEK WERONIKA (Polska)

KVALIASHVILI SALOME (Gruzja)

ULATOWSKA WIKTORIA MARIA (Polska)

OboeKAMIL KUC (Polska)
Clarinet
ABRAHAMYAN SERGEY (Armenia)FONARIUK DMYTRO (Ukraina)

HARON DMITRY (Białoruś)

SHEBETA-DRAGAN OLEG (Ukraina)

Clarinet
GHAZARYAN AVETIK (Armenia)GŁOWACKI DAWID (Polska)

LASKIEWICZ SZYMON BŁAŻEJ (Polska)

SKREBTSOV OLEKSII (Ukraina)

STELMAKH MIKHAIL (Białoruś)

VYROZUB DEMIAN (Ukraina)

Bassoon
BORODACZ KAROLINA KLAUDIA (Polska)IVAN PTASHNYK (Ukraina)

MĘTRAK KAROLINA (Polska)

MIROWSKI MAKSYMILIAN (Polska)

SHEVCHENKO BOHDAN (Ukraina)

Bassoon
HARUTYUNYAN ZAVEN (Armenia)NECHESNYI IHOR (Ukraina)

SYDORENKO ARTEM (Ukraina)

French Horn
CHRZANOWSKI MARCIN (Polska)CHURIKOV YEVHEN (Ukraina)

LUPA KINGA AGNIESZKA (Polska)

MARKOWSKI KONRAD (Polska)

PIETROWIEC ANNA (Polska)

French Horn
DANIELAK KRZYSZTOF JERZY (Polska)DUCHNOWSKI BARTOSZ (Polska)

HOVHANNISYAN ARTUR (Armenia)

KUNTS PAVEL (Białoruś)

MIKOŁAJCZYK KAROLINA (Polska)

TKACZ JULIUSZ HERBERT (Polska)

Trumpet
BACHYLA MIKHAIL (Białoruś)GORBULEAC NAUM (Mołdawia)HARUTYUNYAN AZAT (Armenia)

Krause Grzegorz Aleksander (Polska)

SKAKUN OLEH (Ukraina)

Trumpet
AMBRAZHUK YAUHENI (Białoruś)ARABINA YAUHEN (Białoruś)

MINASYAN EDGAR (Armenia)

Trombone
DĘBKOWSKI SZYMON (Polska)PETRYCZENKO MIKOŁAJ KONSTANTY (Polska)

SZYMAJDA JAN WIKTOR (Polska)

SZYMULA FILIP ALEKSANDER (Polska)

TromboneKHALILOV MUSTAFA (Azerbejdżan)NIJAKOWSKI BARTOSZ (Polska)

TURAVETS ARTUR (Białoruś)

WIECZOREK MICHAŁ GRZEGORZ (Polska)

Bass Trombone
RÎBAŢCHII ALEXANDR (Mołdawia)
Bass Trombone
CHYŻY MACIEJ KRZYSZTOF (Polska)YUSIFAU ELVIN (Białoruś)
Tuba
MYSO ANDRII (Ukraina)SEJDAK MATEUSZ (Polska)
TubaSAAKIAN KAREN (Armenia)
Harp
SIKORA MAŁGORZATA (Polska)Tokarska Amelia Agnieszka (Polska)
HarpTRACZYŃSKA ALEKSANDRA MARIA (Polska)
Percussion
BŁASZKIEWICZ ROBIN (Polska)BOGDANOWICZ JAKUB (Polska)

DRAJEWICZ MARCIN ROMAN (Polska)

GRACZYK MIKOŁAJ (Polska)

NAYYAR SORAYA (Polska)

ZAWADZKI MATEUSZ JAN (Polska)

Percussion
KRUSZEWSKA AGATA ZUZANNA (Polska)KUROWSKA ELIZA IRENA (Polska)

PRZYBYŁ OLGA MARIA (Polska)

Piano
GIGAURI ANI (Gruzja)SHNIT OKSANA (Ukraina)
Piano
MARCINIAK MALWINA (Polska)MARCZYK MAŁGORZATA (Polska)


1